MasterChef finále – online ke shlédnutí

Soutěž MasterChef Česko 2015 finále je tady! Pojďte si ho přehrát přímo zde na této webové stránce a to naprosto pohodlně a zdarma. Exkluzivně a jenom pro vás máme tu jedinečnou možnost si pustit video s finálovým dílem oblíbené kuchařské soutěže televize Nova. Finále MasterChefa se vysílalo ve středu 16. prosince 2015. Těsně před vánočními svátky se dozvíme odpověď na to, kdo z našich amatérských kuchařů umí vařit nejlépe. Leckdy lépe, než mnozí profesionálové.

MasterChef se ukázala jako opravdu hodně zajímavá a napínavá soutěž. Netrpělivě jsme jí sledovali prakticky celý podzim od září, kdy začala. Běžela dokonce dvakrát týdně, takže si jí člověk nemohl nevšimnout. Ačkoliv většina pořadů o vaření stojí podle nás jednoduše za houby, tak MasterChef nás uchvátila a to svými sympatickými porotci, zajímavými soutěžícími a hlavně jejich kuchařskými schopnosti. Základním požadavkem k tomu, aby se mohl člověk přihlásit do MasterChefa je to, že nesmí být profesionální kuchař. Tedy vyučený nebo pracovat v oboru, což žádný ze soutěžící skutečně nebyl.

MasterChef finále 2015 online pro vás.

Přesto všechno dokázali kouzlit na talíři hotové divy. Všichni co prošli rozřazovacími koly se dají označit za profíky, i když tento titul oficiálně nemají. Vaření se totiž pro ně stalo hlavně koníčkem a životní vášní. A jak se ukazuje, tak jsou to ty nejdůležitější složky, které nakonec vedou k tomu nejlepšímu výsledku.

Dobrý kuchař musí znát nejenom celou krávu.

Jak nám soutěž MasterChef Česko dokázala, tak špičkový kuchař musí nejenom znát suroviny, umět recepty a samozřejmě i být manuálně zručný, ale musí mít celou řadu dalších schopností. Musí se rychle učit, musí umět spolupracovat v teamu, musí umět pracovat pod stresem a improvizovat. Právě na improvizaci došlo v soutěži celkem hodně často.

Každý kuchař má své oblíbené suroviny, jídla a styl kuchyně. Pro někoho je to italská, pro jiné asijská a pro někoho například i česká klasika. Jenže kuchař na úrovni si musí poradit se vším. Právě proto byla mnohá kola zaměřená na vaření z velmi exotických surovin, ať už to byly vnitřnosti, mořské plody (včetně delikates jako humr) a nebo exotické a amatérským kuchařům naprosto neznámé ovoce. Ale i s tím se dokázali poprat celkem se ctí. Jsou to přeci adepti na MasterChefa.

Lucia byla velmi schopná kuchařka a přesto vypadla.

Do užšího výběru soutěže se dostalo na 80 soutěžících. Po řadě rozřazovacích testů jako poznávání masa nebo krájení cibule, ale jejich řady velmi rychle prořídly. Nakonec v soutěži zůstalo lehce přes deset amatérských kuchařů, kteří si mohli i skutečně zavařit. Už jenom účast v těchto finálových kolech byla skutečně obrovskou poctou. Pro některé i životní kuchařský zážitek. Vždyť nad tím vším dohlížela trojice zkušených šéfkuchařů se světovými zkušenostmi a to: Marek Raditsch, Miroslav Kalina a Marek Fichtner. Všichni tři ukázali, že jsou profesionálové na svých místech. Dovedli být kritičtí a přitom konstruktivní. Přísní a přesto vlídní. Dovedli poradit i zajímavě okomentovat to, cos se v kuchyni MasterChefa dělo. Soutěži tak dokázali dát opravdovou šťávu.

Tím důležitým samozřejmě byly i soutěžící, kteří byly nesmírně různorodí se zajímavými osobními charakteristikami. Někteří vypadli dříve a jiné později, každopádně většinou vařili skvěle. Nutno dodat, že soutěží dost zamíchali i teamové soutěže a nebo prostě jenom to, že se dané jídlo nešťastnému soutěžícímu prostě moc nepovedlo.

Vyhraje Jiří a nebo Roman?

Kdo sledoval letošního MasterChef Česko 2015 tak si určitě vzpomene třeba na perfekcionlistku Luciu. Byla až moc dobrá a paradoxně kvůli tomu jí porotci vyřadili. V jedné ze soutěžích si totiž díky své chytrosti získala na přípravu jídla více času. Jenže porotci pak od ní očekávali o to větší a honosnější výsledek, i když ona vsadila na jistotu. Nebo na bouřliváka Jirku, který byl specialistou na stejky. Byl to právě on, kdo ze soutěže odešel naštvaně odhozením zástěry bez podání ruky. Nebo také na energickou krásku Yen, která se vyznala nejenom v asijské kuchyni. Zapomenout nesmíme ani Věrku a její legendární dezerty. Na sympatického Jana nebo perfekcionistu Františka a další. Soutěžících a jejich příběhů bylo opravdu hodně.

Zkušená porota složená ze třech profesionálních šéfkuchařů.

Ale kdo z nich byl nejlepší a dostal se až do finále? Jsou to dva mladí muži a to Roman a Jirka. Roman pracuje jako učitel a Jirka je zase hudebník. Těžko hledat povolání na hony vzdálenější gastronomii, než jsou ta jejich. Přesto oba dokázali, že i přes svůj mladiství věk na to mají. Poradili si nejlépe se všemi náročnými úkoly. Už teď je jasné, že vaří lépe, než většina profesionálů. Tím si také vysloužili postup do finále, kde se proti sobě postaví tváří v tvář. Dokonce dostanou i to privilegium, že si mohou obléci kuchařské rondony, což jsou stejnokroje všech kuchařů.

Roman to dotáhl až do finále. Jinak pracuje jako učitel.

Jak to celé dopadne nevíme, každopádně vám můžeme slíbit, že to bude skvělá a nesmírně napínavá show. Právě proto jsme jí ostatně nahráli a připravili přímo zde na těchto webových stránkách online ke shlédnutí. S námi si jí můžete přehrát opravdu jednoduše a zdarma na pouhých pár kliknutí myši. Pořad jsme pro vás nahráli v maximální možné kvalitě přímo při jeho premiéře ve středu 16. 12. 2015. Pojďte si ho přehrát ve skvělé kvalitě právě zde na těchto našich webových stránkách.

Tento článek byl zařazen do rubriky Soutěž. Uložte si odkaz.