Masaryk online ke zhlédnutí

Film Masaryk online ke zhlédnutí pro vás. Nové české historické drama podle skutečných událostí nám představí jednoho z našich velkých politiků. Diplomata Jana Masaryka a jeho velký životní příběh. Je to muž jehož známe všichni, jenže i když možná jenom tak okrajově? Jaký vlastně byla  vedl život? To se nám zjeví až v tomto snímku.

Exkluzivně a jenom pro vás jsme přichystali online ke zhlédnutí film Masaryk. S námi si ho budete moci pustit opravdu jednoduše a doslova na pár kliknutí myši. Snímek jsme pro vás připravili ke zhlédnutí přímo zde na této webové stránce. V českých kinech měl přitom premiéru 25. 12. 2016 tedy o Vánoční svátky. My pro vás ale máme video v perfektní HD kvalitě a vy si ho tak můžete přehrát opravdu jednoduše a zdarma. Masaryk je vůbec zajímavý film, jenž byste si ani náhodou neměli nechat uniknout.

Masaryk online ke zhlédnutí pro vás.

Příběh otevírá smutnou kapitolu našich dějin. Snímek natočil režisér Julius Ševčík, kterému se podařilo vytvořit opravdu struhující historické československé drama. A i po tvůrčí stránce je česko-slovenské, totiž koprodukční.

Film o životě diplomata Jana Masaryka.

Tvůrci filmu

Nejdříve si představíme team, který stojí v pozadí filmu. Režie se ujal Julius Ševčík, který má za sebou opravdu mimořádnou kariéru. Studoval New York Film Academy, FAMU, natočil několik zásadních studentských filmů. K filmu Masaryk se také podílel na scénáři, a to spolu s Petrem Kolečkem, kterého známe díky seriálům Vinaři a Okresní přebor, a s Alexem Koenigsmarkem, tvůrcem mimořádného seriálu Největší z Pierotů. Alex Koenigsmark zemřel roku 2013.

Za kameru se postavil Martin Štrba, který natáčel třeba snímky Hořící keř, Prázdniny v Provence nebo Líbánky. Hudbu složila dvojice Michal Lorenc a Kryštof Marek, přičemž první zmíněný je polský skladatel, nositel Českého lva za hudbu k filmu Je třeba zabít Sekala.

Masaryk žil svůj život naplno.

Ve filmu si hlavní roli zahraje Karel Roden, kterého nejspíš není třeba příliš představovat. Nositel Českého lva za hlavní roli za snímek Hlídač č. 47 a nositel Ceny české filmové kritiky za vedlejší roli ve filmu Habermannův mlýn patří mezi nejlepší české herce současnosti. Z aktuálních Rodenových filmových počinů zmiňme snímky Zločin v Polné nebo Fotograf, Roden se ale objevuje pravidelně také v zahraničních snímcích, třeba Swords of Vengeance.

Jeho otcem byl T. G. Masaryk, proto nemohl mít normální život.

Stejně tak není nutné představovat Oldřicha Kaisera, kterého známe z filmů Řachanda, Rudý kapitán nebo Klauni. Dále se ve filmu objeví Eva Herzigová, modelka a herečka, vidět jsme ji mohli třeba ve filmu Pohádkář. Jiřího Vyorálka zase známe z filmu Krycí jméno Holec, Roberta Jaškówa zase ze seriálů Vyprávěj nebo Atentát. Dále se ve filmu objeví Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová nebo Martin Hoffmann.

Snímek však nabídl role i pro řadu zahraničních herců. Španělka Arly Jover si zahrála ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy, objeví se zde také němečtí herci Hanns Zischler (Outside the Box) a Milton Welsh, irský herec Dermot Crowley (Dáma v dodávce, Nejvyšší nabídka).

Režie se ujal zkušený Julius Ševčík.

Příběh

Film vypráví životní příběh Jana Masaryka. Byl to rozporuplný, ale v mnohém výjimečný člověk. Bohém, milovník muziky i žen, stejně jako velký cestovatel. Muže, jenž ve svém životě propojil svět extravagantního umělce a kariéru diplomata. Hájil zájmy naší země, odkaz svého otce, ale dovedl se i uvolnit. Celý jeho osud byl poznamenán rodinným zázemím, které rozhodně nebylo všední – být synem prvního prezidenta, T. G. Masaryka, nemohlo být pro mladého ambiciózního nemohlo být přeci nic snadného.

Dramatický příběh zachycuje Masarykův život, třeba velvyslaneckou éru, roli ministra zahraničí, a to jak v dobách prosperity, tak v době druhé světové války. Plný tajemství není však jen Masarykův život. Řadou záhad je opředena především jeho tragická smrt. Jen stěží můžeme dnes věřit, že se jednalo o sebevraždu. Ačkoliv dobová cenzura neumožnila Masarykovo úmrtí příliš řešit, můžeme dnes spekulovat o způsobu smrti. Důvod je ale vcelku jasný – Masaryk se stal prostě nepohodlným.

Masaryk je opravdu prvotřídní historické drama.

Životní osud brilantního řečníka, milovníka života i žen, zábavného společníka, schopného diplomata, ale také muže, který měl zkušenosti s alkoholem i drogami, napínavý životní příběh okouzlujícího muže na pozadí ponuré historie, to vše nabídne film Masaryk. Je to opravdu působivý historický příběh, který dokáže být v mnohém inspirací. Otázka totality a i nesvobody je přeci aktuální i v dnešní době, stačí se jenom podívat co se děje v politice.

Masaryk online

Film Masaryk online ke zhlédnutí. Přehrajte si přes internet tento působivý snímek. Máme pro vás video s filmem Masaryk, které vás už zasvětí do celého příběhu.

Závěr

Film Masaryk přináší opravdu netradiční historické drama, která má opravdu energii a šťávu. Film se přitom snaží být maximálně historicky věrný. Ukazuje Jana Masaryka v jeho velkých i slabých chvilkách. Jako světového diplomata i jeho obyčejného člověka, který se rád bavil a měl mnohé nešvary. Je to film, který rozhodně musíte vidět a právě proto jsme ho ostatně pro vás přichystali online ke zhlédnutí. Masaryk je film, který má spád a zaujme tak i lidi, kteří jinak historické filmy moc nemusí. Alespoň je to důkaz, že i my Češi máme velké osobnosti, které dokázali žít na plno. Takovým lidem se prostě jejich vyjjimečnost stává až osudnou, což rozhodně nemyslíme, bez žádných negativních konotací. Tak na co ještě čekáte. Pojďte si film Masaryk přehrát s námi a dobře se bavte!

Tento článek byl zařazen do rubriky Drama. Uložte si odkaz.