Marguerite a Julien (2016) online ke zhlédnutí

Film Marguerite a Julien online ke zhlédnutí pro vás. Přehrajte si působivé historicko, romantické drama s velmi nevšedním příběhem na hraně tabu. Je to velmi oceňovaný francouzský snímek, který toho má jistě velmi co nabídnout. Buďte u toho s námi a dobře se bavte. Je to příběh o zakázané lásce dvou mladých lidí ze šlechtické rodiny, odehrávající se v nedávné minulosti. Na tom by nebylo nic strašného, kdyby dotyčný nebyli bratr a sestra.

Exkluzivně pro vás tady máme přichystaný online ke zhlédnutí film Marguerite a Julien, který si budete moci s námi pustit opravdu maximálně jednoduše a pohodlně. Film jsme pro vás připravili ve skvělé kvalitě a teď už je jenom na vás, kdy si ho skutečně pustíte. V našich kinech měl snímek premiéru ve čtvrtek 8. 12. 2016. Díky nám si ale návštěvu předraženého multiplexu můžete odpustit a místo toho si vychutnat tento skvělý film hezky z pohodlí domova.

Marguerite a Julien (2016) online ke zhlédnutí.

Pojďme se s námi ponořit do tohoto zajímavého příběhu. Ten k nám přichází s poměrně velkým zpožděním a to téměř jednoho roku. Jak už jsme řekli, jedná se o francouzské historické romantické drama o lásce dvou mladých lidí. Začneme tím, že si společně prozradíme něco více o tvůrcích filmu.

Marguerite a Julien jsou sourozenci.

Režie se ujala francouzská režisérka Valérie Donzelli, která sice původně vystudovala architekturu, ale později začala hledat kreativnější obory, ve kterých by se mohla realizovat. My za toto její rozhodnutí můžeme být opravdu jenom vděčni. Proto začala hrát divadlo, později se, mimo jiné díky svému partnerovi Jérémie Elkaïmemovi, jenž se rovněž podílel na scénáři k filmu Marguerite a Julien, dostala možnost zahrát si v prvním snímku. A právě v této době začala experimentovat, točila vlastní filmy, ve kterých zároveň hrála hlavní role. Odbornou filmovou scénu zaujala především filmem Vyhlášení války.

Jenže jsou do sebe zamilováni...

Autorem původního scénáře je Jean Gruault, text upravili Donzelli a Elkaïm. Film se prezentoval na festivalu v Cannnes v roce 2015.

Ve filmu si zahrál Jéremie Elkaïm, někdejší partner Donzelli a otec jejího syna Gabriela. Z jeho herecké filmografie připomeňme, kromě již uvedeného Vyhlášení války, třeba sníme Belleville-Tokyo. Z dalších herců zmiňme Anaïs Demoustier (Vše o nás třech), Frederica Pierrota (Úplně poprvé, Znovuzrození), Aurélii Petit (Zámek v Itálii, Deník komorné), Catherine Mouchet (Mnich, Strom a les), Bastiena Bouillona (2 podzimy, 3 zimy, Vyhlášení války) nebo Semi Freye (Herci, Svatební režisér). Ve filmu se objeví také Geraldine Chaplin, dcera Charlie Chaplina a Oony  O´Neill (dcera slavného dramatika Eugena O´Neilla). Z největších filmových rolí zmiňme Toni Komorovskou ve filmu Doktor Živago, díle filmy Doupě, Anna a vlci nebo Pamatuj si mé jméno.

Hlavní roli Marguerite de Ravalet ztvárnila svůdná Anaïs Demoustier. Provokativní, přitažlivá, svůdná. Julien (Jéremie Elkaïm) je na první pohled jejím opakem. Citlivý a vystrašený, křehký a zranitelný. Julien a Marguerite jsou dětmi lorda z Tourlaville. Vyrůstají spolu od útlého dětství a mají se rádi. Něžně, dětsky. Postupem času ale jejich vztah nabírá důraznější směr, jejich vzájemná náklonnost se obrací k vášni, která se stává nekontrolovatelnou. Společnost je, jak lze koneckonců očekávat, jejich vztahem pobouřena, celá aféra donutí dvojici, která již ztratila veškeré zábrany a schopnost ovládnout se, k útěku. Protože i francouzská společnost má své limity, zvlášť v 17. století.

Film režisérky Valérie Donzelli.

Pomalá až rozvláčná kamera zdůrazňující detaily zpomaluje celý příběh, působí retardačně, ale na druhou stranu podtrhuje celkovou atmosféru snímku. Kontroverzní téma, které je na hraně tabu, téma, které je znepokojující a zneklidňující, zpracování, které celou nejistotu jen a jen podtrhuje. Atmosféru ještě navíc podtrhují neobvyklé detaily. I přes téma incestu, které nepatří mezi běžná a každodenní, působí snímek křehce a romanticky, trošku jako smutná balada z historie. Celý příběh je založen na gradaci, kdy se z dětské náklonnosti stane flirt, který přeroste ve vášeň a milostnou aféru. Celý snímek je provokací, který boří – a nebo alespoň posouvá – morální hranice. Je tedy očekávané, že se snímek nestane trhákem roku. Ale přesto právem patří na filmové plátno. My jsme za něj ostatně opravdu velmi rádi a snad i vás zaujme. Dost ale této naší vláčnosti a pojďme se podívat na konečné hodnocení.

Francouzský snímek, který vás uchvátí.

Marguerite a Julien hodnocení

Marguerite a Julien je velmi propracovaný a hezký film, který se může pochlubit zajímavým příběhem a také atmosférou, která dovede být velmi temná, až napínavá, a posléze zase až romanticky hravá. U režisérky Valérie Donzelli je prostě vidět, že točí s nadšením a dává do toho velký kus sebe. Výsledek prostě stojí za to. Tento film asi nebude lámat rekordy divácké návštěvnosti, ale u chytrého a zkušeného diváka bude mít nepochybně úspěch. Takto si zkrátka představujeme dobrý film a všemi deseti vám ho doporučujeme. Kromě toho si ho navíc můžete pustit online přímo zde na těchto webových stránkách a tomu se opravdu jenom těžko odolává.

Tento článek byl zařazen do rubriky Drama. Uložte si odkaz.