Hands of Stone (2016) online ke shlédnutí

Film Hands of Stone online ke shlédnutí. Nový americký snímek režiséra Jonathana Jakubowicze právě přichází. A my si ho nemůžeme nechat ujít. Pevně doufáme, že to tak máte stejně. Hands of Stone se dá zařadit jako akční, životopisné, sportovní drama. Je to působivý film, který si bere hodně například z legendárního Rockyho. Příběh filmu je totiž zasazen do boxerského prostředí. Je to skutečný životní osud boxera Roberta Durana a jeho trenéra Raye Arcela.

Máte rádi film s velkým příběhem z boxerského prostředí? Je to specifický druh filmů, který by se dal skoro označit za samostatný žánr. Těchto filmů vzniká poměrně hodně a jsou specifické svým příběhem i stylem vyprávění. Aby také ne, když hlavní hrdinové jsou boxeři, kteří musí umět hlavně rozdávat a přijímat rány. Hands of Stone je podmanivý film, který zaujme svým hlubokým příběhem a zajímavým vizuálním zpracováním.

Hands of Stone (2016) online ke shlédnutí pro vás.

Letošní rok a jeho filmové novinky vypadají opravdu zajímavě. Co se týká žánrů, nesly relativně na stejné vlně – dramata, komedie, pár pohádek. Změnu přináší koprodukční americko-panamský snímek Hands of Stone (tedy ruce z kamene; kamenné ruce), který je životopisným filmem představujícím život legendárního boxera Roberta Durana.

Film režiséra Jonathana Jakubowicze.

Hands of Stone měli v Česku odloženou premiéru, ale to hlavní je, že jsme se nakonec přeci jenom dočkali. Vy si ale video s filmem Hands of Stone můžete přehrát naprosto pohodlně a zdarma. Film pro vás máme v HD kvalitě připravený na přehrání prakticky kdykoliv. Teď už je jenom na vás udělat to finální rozhodnutí. Náš streamovací přehrávač je velmi inteligentní a prakticky vždy se přizpůsobí kvalitě vašeho zařízení. Film si tak snadno pustíte nejenom na počítači, ale i tabletu nebo dokonce mobilu.

Příběh boxera Roberta Durana a jeho trenéra Raye Arcela.

Nyní si už ale pojďme tento snímek představit blíže. Režie se ujal venezuelský režisér Jonathan Jakubowicz, který za sebou má v režisérské branži seriál Lynch a také pár lokálních snímků. Kameramanem filmu se stal Miguel Ioann Littin Menz, kterého známe jako kameramana snímků Poslední měsíc nebo Violeta odešla do nebe. Hudbu k filmu složil Angelo Milli (seriál Lynch, filmy Cesta do země snů nebo Sedm životů).

Do hlavní role byl obsazen skvělý a slavný Robert de Niro. Populárního amerického herce nejspíš netřeba představovat, snad jen zmiňme, že v posledních letech se de Niro objevil ve filmech Špinavý trik, Linka č. 657 nebo Motel. Dále se ve filmu objeví Édgar Ramírez (Dívka ve vlaku, Bod zlomu, Chraň nás od zlého), Usher Raymond (Vrahouni, V jednom kole), Yancey Arias (Legie), Óscar Jaenada (Mělčiny), Ellen Barkin (Další šťastný den). Ve filmu se také objeví Drena De Niro, adoptivní dcera Roberta de Niro. Z panamských herců by měl být zmíněn charizmatický Rubén Blades (Nepřítel pod ochranou). Další informace nejenom o hercích, ale o filmu obecně, naleznete na CSFD.cz.

A o čem je příběh tohoto filmu? Hands of Stone vypráví osudy legendárního boxera Roberta Durana a jeho trenéra Raye Arcela, osudy dvou mužů, kterým se díky jejich spolupráci navzájem od základu změnil život.

Robertu Duran se narodil roku 1951 v Panamě, v letech 1968 – 2001 se živil jako profesionální boxer. Velmi záhy si pro své neuvěřitelné výkony vysloužil přezdívku Manos de Piedra (tedy Hands of Stone). Je držitelem světových titulů ve čtyřech různých váhových kategoriích. Vedle Jacka Johnsona je jediným boxerem, který se udržel v ringu po pět desetiletí. V roce 2002 byl Duran vyhlášen magazínem The Ring jako jeden z pěti nejlepších boxerů posledních osmdesáti let. Svůj kariérní žebříček uzavřel se skóre 119 soubojů, 103 výher a 70 knock-outů. Ve snímku si Durana zahrál Edgar Ramirez.

Souboje v ringu jsou opravdu velmi tvrdé.

Ve filmu není ale zachycen pouze Duranův život. Je zde velmi silně zmíněna životní role Raye Arcela, legendárního trenéra, který stojí v pozadí Duranových výkonů. Právě jeho ztvárnil ve filmu Robert de Niro. Arcel se narodil roku 1899 v Indianě v rodině židovských uprchlíků z Ruska a Rumunska. Brzy se ale s rodinou přestěhoval do New Yorku, zde začal s tréninkem. Postupně se stal uznávaným trenérem elitních boxerů, trénoval třeba Benny Leonarda, Ezzarda Charlese nebo Boba Olina. Arcel zemřel roku 1994, jeho manželka Stephanie jej přežila o 20 let (ve filmu ji ztvárnila Ellen Barkin).

Zajímavý lidský příběh o velkém odhodlání.

Ačkoliv je film kritikou přijímán rozporuplně a hodnocení se po světové premiéře neuvěřitelně liší, musím uznat, že se jedná o velmi poutavě zpracovaný životní osud. Pro diváka, který není milovníkem a znalcem boxu, se tak otvírá možnost nahlédnout do neznámého prostředí. Příběh je zpracován atraktivně a poutavě, herecké výkony jsou slušné, stárnoucí de Niro neztrácí na eleganci, Ramiréz je charismatický a uhrančivý. Zkrátka skvělá kombinace pro každého diváka. Hands of Stone je film, který má jistě velké ambice a my mu držíme palce ať se mu je podaří co nejvíce naplnit. Pokud vás zajímá více, jak film hodnotíme, tak pokračujte k následujícímu odstavci.

Přehrajte si Hands of Stone s námi.

Hands of Stone shrnutí

Co říci o filmu Hands of Stone závěrem? Tak především je to velmi působivý a zajímavý lidský příběh. Příběh dvou lidí, kteří si navzájem pozitivně změnili život. Samozřejmě je to i příběh o tvrdé práci, které je v boxu mnohem více, než v jiných filmech. Setkání Roberto Durana a trénera Raye Arcela, ale hodně dobře ukazuje, že to zato stojí. Že opravdu jsou věci, za které se vyplatí bojovat a to tím nejtvrdším možným způsobem. My jsme moc rádi, že můžeme být u toho a že právě o tento snímek se s vámi můžeme podělit online. Moc dlouho se tedy nerozmýšlejte a pojďte do toho s námi. Video s filmem už na vás čeká přímo zde online ke shlédnutí.

Tento článek byl zařazen do rubriky Drama. Uložte si odkaz.