Film Lída Baarová online a zdarma

Nový dramatický film Lída Bárová o životě přední české prvorepublikové herečky už na vás čeká online ke shlédnutí. Přímo zde na této webové stránce jsme exkluzivně a jenom pro vás přichystali tento nový snímek režiséra Filipa Renče. Je to strhující životopisné drama, které popisuje strastiplný příběh oblíbené herečky, které podléhali nejvlivnější muži 20. století. Část života to pro ni bylo požehnáním a druhá zase opravdovým prokletím.

Strhující filmové drama Lída Baarová online.

Právě na této webové stránce naleznete video s filmem Lída Baarová. Tento film si opravdu nespletete, protože nese přímo jméno slavné herečky. Přesto bychom vás rádi upozornili na to, že do kin šel i dokument, jenž natočila Helena Třeštíková a ten se jmenuje Zkáza krásou. Zatímco dokument obsahuje záběry skutečné Baarové, tak film je naopak hranou inscenací a roli herečky bravurně zvládla Táňa Pauhofová. Příběh se snaží věrně kopírovat historické skutečnosti a události, i když historici mu vyčítají, že není úplně historicky věrný. Dobrým příkladem je například scéna, kdy je Lída Bárová odsouzena po válce k smrti, což se ale nestalo. Nic to ale nemění na utrpení herečky, která musela strávit jeden a půl roku za mřížemi.

Stala se nejslavnější a nejkrásnější ženou své doby.

Ale vezměme to hezky postupně. Příběh nás seznámí s Baarovou v době její největší slávy. Krásná herečka právě dostala nabídku točit v ateliérech v Babelsbergu filmy pro Německé publikum. Je to úžasná možnost, protože v Československu už jí všichni zbožňují a takto by se mohla stát doslova celoevropskou hereckou ikonou. Kontakt s cizím prostředím je sice ze začátku stresující, ale Baarová se díky své houževnatosti a talentu rychle přizpůsobí. I v Německu se jí začne dařit a stane se hvězdou.

Všichni jí milovali, včetně velmi mocných mužů.

Její krásou jsou okouzleni nejenom její herečtí kolegové jako například německý herec Gustav Fröhlich, ale i mnozí vlivní lidé. Dokonce i sám Adolf Hitler, který ji udělí velmi vzácnou osobní audienci. Sám jí řekne, že její práci obdivuje a její fotku má na nočním stolku. Přízeň vůdce prolomí všechny zbylé ledy. Rázem o Baarové píší i noviny, které ji pasují na nejkrásnější ženu své doby. Zástupy mužů, kteří ji milují dál hostnou. A někteří přitom netouží jenom po platonické lásce.

Lída Baarová totiž okouzlí i Josepha Goebbelse. Mocného pohlavára, druhé muže ve straně i státu, hned za Hitlerem. V titulu své funkce ministra propagandy má pod palcem i tvorbu filmů. Na natáčení filmů Lídy Baarové dohlíží obzvláště rád. Dokonce jí zajistí luxusní vilu, hned vedle té své. To už ale nedokáže svou náklonnost skrývat. Vyzná Bárové lásku, kterou mu ona nakonec opětuje.

Goebbels je Baarovou úplně poblouzněný. Dokonce se chce vzdát svého postavení i velké rodiny, která stojí v čele propagandy jako vzorová německá rodinka. Chce být jenom s ní a je ochoten se vydat i na kraj světa. Když se ale tuto informaci dozví Hitler tak zuří. Svému podřízenému tento románek okamžitě zatrhne. Musí dál pracovat pro Říši a zůstat se svou ženou. Také na Baarovou má tento románek neblahý dopad. Rázem se ocitla v nemilosti. Už nemůže točit filmy, musí uprchnout zpět do Československa.

Lída Baarová byla svědkem i účastnicí největších hrůz 20. století.

Válku přečká relativně v klidu a hraje v mnoha dalších filmech. Jenže co následuje po ní je opravdová smršť. Všichni se totiž na ní dívají jako na kolaborantku. Baarová je zatčena, krutě vyslýchána a dokonce skončí ve vězení. Nakonec se přeci jenom dostane v roce 1948 na svobodu. Lidé v její rodné zemi se ale na ní stále dívají s nedůvěrou a skrz prsty. Ze strachu o budoucnost se nakonec rozhodne uprchnout. Skončí tedy v Salzburgu. To ještě netuší, že v ústraní stráví více jak dlouhých 50. let a ke své původní slávě už se nikdy nevrátí.

Sám Hitler nakonec milostný vztah Goebbelsovi zakázal.

Takový je tedy příběh Lídy Baarové, který vám přinášíme ve stejnojmenném filmu online ke shlédnutí. Podle nás se jedná o skutečně hodně povedený a po všech stránkách zajímavý film. Režisér Filip Renč natočil opravdu strhující drama. Velké díky jistě patří autorovi scénáře Ivanu Hubačovi. Velkou práci také odvedli herci v čele s Táňou Pauhofovou, Rakušanem Karlem Markovicsem a němcem Gedeonem Burkhardem. Zajímavou roli dostal také Pavel Kříž, který si zahrál Adolfa Hitlera a to asi poprvé a naposledy ve své kariéře. Každopádně se podle nás tento film opravdu povedl a můžeme vám ho opravdu jenom doporučit online ke shlédnutí. To je ostatně také jeden z hlavních důvodů, proč jsme si ho přichystali právě na této webové stránce a pohodlně a zdarma. Video s filmem Lída Baarová už na vás čeká ve výborné kvalitě a my věříme, že si ho opravdu užijete od začátku do konce. A tak by to přeci mělo i být! Přejeme vám příjemnou a ničím nerušenou podívanou.

Pokud hledáte další informace, tak vám doporučujeme například recenzi filmu Lída Baarová od Františka Fuky.

Tento článek byl zařazen do rubriky Drama. Uložte si odkaz.