Film Zkáza krásou – online a zdarma

Dokument Zkáza krásou online ke shlédnutí. Přehrajte si pohodlně a zdarma přes internet působivý film o Lídě Baarové. Hvězdě prvorepublikového plátna, jejichž černobílé filmy rozdávají radost do dnes. Tu nejtěžší roli ale Baarové připravil sám život. Její osud je výkladní skříní 20. století a její postelí prošli nejvlivnější muži 20. století včetně říšského ministra propagandy Josepha Goebbelse. Na konci války za to dokonce skončila jako kolaborantka ve vězení a zbytek života musela strávit v exilu.

Pokud máte rádi hluboké a dramatické životní příběhy, tak vás jistě zaujme i ten Lídy Bárové. Ten je opravdu nepřehlédnutelní a ční vysoko nad všemi ostatními herečkami. Okusila slávu a život v luxusu. Nejvlivnější muži jí stáli u nohou, aby se jenom o chvilku v zápětí stala nenáviděnou a odvrženou vlastizrádkyní. Dlouhé desítky let pak prožila v ústraní v Rakouském Salzburku. Znovu se vdala a musela si zvykat na život tak obyčejný a fádní, že ho lze jenom těžko opět popsat. Tak přesně takový je příběh filmu Zkáza krásou, který jsme pro vás přichystali online ke shlédnutí přímo zde na této webové stránce. S námi si ho budete moci přehrát opravdu jednoduše a kdykoliv jenom budete chtít.

Film Zkáza krásou o životě Lídy Baarové online.

Lída Bárová vlastním jménem Ludmila Babková se narodila v Praze roku 1914. V docela obyčejné rodině. Tatínek byl úředník na magistrátu. Maminka příležitostná pěvkyně, která se ale většinu času věnovala domácnosti. Lída byla od mládí velmi živé a krásné děvče. Dokonale fotogenické a tak se není čemu divit, že si jí brzy všimnul i filmový průmysl.

Je to příběh o filmu i o celém 20. století.

Velmi brzy se stala slavnou. Noblesní svět filmového plátna jí očaroval. Už v 30. letech byla hvězdou první republiky. Znal jí snad každý a její kariéra mířila ještě víš. V téže době tak začala natáčet i koprodukční filmy v Německu. Všiml si jí i Joseph Goebbels. Charizmatický ministr říšské propagandy bezpodmínečně oddaný Adolfu Hitlerovi. Právě jeho úřad měl dohlížet na filmovou produkci, jenže Geobblesův zájem se velmi záhy přehoupl v ryze osobní. Do krásné cizinky se po hlavě zamiloval.

Lídu Baarovou zničila její krása.

Bárové náklonnost takto mocného muže imponovala a tak se jí nijak zvláště nebránila. Brzy se stali milenci a jejich vztah eskaloval až do té míry, že by Goebbels ochotný se kvůli ní vzdát své rodiny, kariéry i milovaného Německa. Klidně by s ní odjel až do Japonka a pracoval zde jako nějaký nevýznamný úředník. Jenže do rozvíjející ho se vztahu zasáhl sám Hitler. Tomu se samozřejmě vůbec nehodila, aby jeho pravá ruka utekla někam na druhý konec světa s milenkou. Navíc když si tak pečlivě budoval image vzorové německé rodiny (jak jistě víte, tak Goebbels měl celkem šest dětí).

Goebbels se nakonec podřídil. Na rozkaz svého vůdce se vzdal své životní lásky. Co ale nemohla Bárová tušit je, že tento románek zanechá na jejím životě obrovský cejch. Po konci války na ní totiž lidé hleděli jako na kolaborantku. Maminka zemřela při výslechu u policie na infarkt. Sestra si vzala život z žalu a ona sama seděla 1,5 půl roku ve vězení. Není se tedy čemu divit, že jen co se z něj dostala, tak emigrovala do Rakouska. Usadila se v Salzburgu a znovu se vdala. Filmové plátno jí ale už bylo zapovězeno a ona si nyní musela těžce zvykat na obyčejný život. Už nikdy nebyla tou hvězdou, před kterou padaly davy na kolena, přestože mínění o sobě měla vždycky stále velmi vysoké.

Dokument natočila Helena Třeštíková.

Tak žila herečka Lída Baarová, než v roce 2000 zemřela. I za těch pár let stihla natočit mnoho desítek filmů, které se staly legendární. Stala se hvězdou první velikosti a nechala za sebou zcela neopakovatelný životní příběh. Pokud ho chcete rozklíčovat i vy, tak přímo zde máte unikátní šanci. S námi si ho totiž můžete přehrát naprosto pohodlně a zdarma online.

Film Zkáza krásou natočila známá dokumentaristka Helena Třeštíková. Část z materiálů už byla odvysílána jako dokument v České televizi. Nyní se k nim ale po více než 15 letech vrátila, aby znovu vytáhla to nejzajímavější ze života herečky. Mnohé záběry tak doposud nebyly publikovány a přináší tak zajímavé a neopakovatelné svědectví.

Ve stáří jí nezbylo už vůbec nic.

Právě proto jsme pro vás zajímavý film Zkáza krásou nahráli a nyní vám ho přinášíme online ke shlédnutí. S námi si ho můžete přehrát opravdu pohodlně a zdarma na pouhých pár kliknutí myši. Je to opravdu jedinečná možnost, která už se nemusí dlouho opakovat. Video s filmem pro vás máme v úžasné HD kvalitě, která zaručuje opravdu dechberoucí filmový zážitek. Je to pro vás úžasná šance, která už se nemusí jenom tak opakovat. Přejeme vám hezkou a ničím nerušenou podívanou.

Tento článek byl zařazen do rubriky Dokument. Uložte si odkaz.