Vlk z Královských Vinohrad (2016) online ke shlédnutí

Film Vlk z Královských Vinohrad online ke shlédnutí a zdarma. Přehrajte si přes internet zajímavý a možná také poslední film režiséra Jana Němce. Bude to zajímavé autobiografické dílo, které se ne náhodou inspirovalo jménem filmu Vlk z Wall Street. Je to životní příběh režiséra Jana Němce, který je chvíli dramatem a chvíli zase komedií. Strhující film o člověku, který vždycky překračoval hranice a byl výjimečný. Už jenom tím v totalitním Československu provokoval. Jenže když musel odejít do exilu, stal se vlastně nikým. Úplně obyčejným člověkem, jenž se uprostřed života znovu ocitl na startovací čáře.

Pokud máte rádi inteligentní filmy s reálným základem, tak si zaručeně oblíbíte snímek Vlk z Královských Vinohrad. Nový český film režiséra Jana Němce – uznávaného českého režiséra a filmového pedagoga, který zemřel jenom krátce před premiérou. Ne náhodou je tento snímek z velké části autobiografický a vypráví právě ten jeho příběh. Jakoby tento velký Pan filmu věděl co se chystá a na závěr si zrežíroval i svůj život a pro ostatní v něm zachytil to nejdůležitější v něm. Čeká nás opravdu zajímavý film, jenž je chvíli komedií a pak zase dramatem.

Film Vlk z Královských Vinohrad (2016) online ke shlédnutí.

Film Vlk z Královských Vinohrad měl svojí premiéru v kinech 15. 09. 2016, ale z toho si nemusíte nic moc dělat. My jsme pro vás totiž tento snímek přichystali online. S námi si ho tak budete moci přehrát opravdu jednoduše a pohodlně přes internet. Celé je to záležitost na pár kliknutí myši. Ušetříte za vstupné do kina a doma si film užijete možná ještě lépe. Snímek pro vás navíc máme ve výborné kvalitě, takže věříme, že v tomto ohledu budete opravdu maximálně spokojeni. Další nezbytné informace najdete na CSFD.cz.

Jan Němec jako velký elegán.

Jméno charakterního režiséra a filmového pedagoga Jana Němce budí u milovníků filmu velké emoce. Tak to ostatně u velkých osobností bývá. Slavný český režisér, který velkou část svého života rovněž zasvětil vyučování nové generace filmových tvůrců na pražské FAMU. Nedobrovolný emigrant a člověk s pevnými názory. Jan Němec má bezesporu místo nejen v české, ale vlastně ve světové kinematografii. Snímek je vlastně autobiografickým zpracováním Němcova vlastního života, okořeněný řadou epizod a obohacený o neobvyklou formu, která některé diváky nadchne, jiné odradí. Velmi symbolické je, že sám autor zemřel těsně po dokončení filmu ve svých nedožitých 80. letech. Film je už svým zpracováním kontroverzním dílem. Pro diváka, který Němcovu tvorbu zná, bude bezpochyby stravitelnější než pro diváka, který na film přichází nepolíben. Jedná se o strhující lidský příběh, který ale není podán podbízivým způsobem. Masový divák bude možná trochu zmatek, ale milovník filmu zase spokojen.

Totalitní doba kreativním lidem moc nepřála.

Příběh začneme trochu netradičně a to od představení samotného hlavního hrdiny. Co byste ostatně chtěli od životopisného snímku, v němž autor sám balancuje svůj život. Jan Němec tedy přišel na svět roku 1936 a zemřel v březnu 2016. Po svých studiích na FAMU začal s režisérskou prací, zfilmoval Lustigovu povídku Sousto, poté jeho povídkový soubor Démanty noci a taktéž se podílel na režii Hrabalových Perliček na dně (5 režisérů, 5 povídek, z nichž Němcovo zpracování bývá hodnoceno nejlépe). Oženil se s Martou Kubišovou, aktivně se zapojil do dění během srpnových dní, kdy natáčel v ulicích záběry pro svůj dokumentární snímek. Svou činností byl krajně nepohodlný, a proto byl donucen vycestovat do zahraničí, ovšem návrat mu již nebyl umožněn. Od roku 1974 do roku 1990 proto žil v Německu, Velké Británii a v USA. Z rozsáhlé filmografie, kromě již uvedeného, zmiňme ještě filmy Mučedníci lásky, Návrat, Toyen. Je také autorem řady dokumentů.

Příběh Vlka z Královských Vinohrad je částečně vyprávěn – role vypravěče se skvěle zhostil Karel Roden. Do hereckých pasáží byli obsazeni Jiří Mádl (Colette, Lída Baarová, Vejška, Konfident, Probudím se včera), Lucia Gajdošík (Všechny moje lásky), David Bowles (Letopisy Narnie, Dítě číslo 44), Táňa Pauhofová (Všechno nebo nic, Hořící keř, Ženy mého muže, Čert ví proč), Jiří Bartoška (Teorie tygra, Líbáš jako Bůh) a Martin Pechlát (Řachanda, Strašidla, Ženy v pokušení).

Životní příběh režiséra Jana Němce.

Autobiografické drama představuje život Jana Němce. Důraz je kladen na příběh jednotlivce, na individualistu, který neustále porušuje normované chování totalitního Československa, onu pomyslnou čáru zavedeného slušného chování. Navíc, když se díky filmařské kariéře dostane do centra dění roku 68 – a rozhodne se získat co nejvíce filmových záběrů, které by mohl přetvořit v dokument, v doklad o době, která je nyní mnohými zlehčována. Pokusy prosadit se v USA, snaha prožít plnohodnotný život, bez naděje, že se někdy vrátí zpět. A závěr, který je spojen s návratem na MFF KV, kde byl Vlk z Královských Vinohrad premiérován.

Film je zároveň Němcovým posledním.

Film byl natočen podle Němcovy knihy povídek Nepodávej ruku číšníkovi a zachycuje události od cesty do Cannes v roce 1968 až do slavného návratu do Karlových Varů. Snímek rozhodně není ani uhlazený, ani pokorný, ani vlídný. Rovněž fakta jsou do značné míry oslabena. Rozhodně ale čekejte neotřelou, pro Němce tolik typickou, formu. Jak již bylo zmíněno, snímek si žádá diváka zkušeného a znalého, diváka s trpělivostí a nadhledem, diváka se zkušenostmi a znalostmi.

Zajímavý snímek, který se rozhodně vyplatí vidět.

Co říci závěrem o filmu Vlk z Královských Vinohrad. Bezpochyby se jedná o snímek mimořádný. A mimořádná je také osobnost autora, což dokládá také fakt, že MFF Rotterdam již ohlásil, že v roce 2017 uvede velkou retrospektivu filmů Jana Němce od Démantů noci po Vlka z Královských Vinohrad. To je pocta, které se dočká málokterý z českých filmařů. Němec byl ale vynímečná osobnost nejenom svým dílem, ale i životem a osobními postoji.

Shrnutí filmu Vlk z Královských Vinohrad

Vlk z Královských Vinohrad je hodně zajímavý film. Je to komedie, drama a hlavně životopisný film, ve kterém Jan Němec balancuje svůj život. I když má snímek přeci jenom i trochu nadsázky, tak ukazuje, že životní příběh Němce byl v mnohém unikátní a jedinečný. Jako kreativní a pracovitý člověk to neměl v Československu po roce 1968 vůbec jednoduché a právě proto byl zřejmě i donucen k emigraci. Zkusil toho tolik, co by mnozí nedokázali prožít ani za pět životů. Jeho vlastní příběh je zároveň jeho posledním filmem, což je také více, než inspirující. Každopádně se na to dívá více, než dobře a my jsme opravdu nadšeni z toho, že můžeme být u toho. Víc už není co říct, pojďte do toho s námi a dobře se bavte.

Tento článek byl zařazen do rubriky Drama. Uložte si odkaz.