Strašidla (2016) online ke shlédnutí

Komedie Strašidla Zdeňka Trošky online ke shlédnutí. Nová a netrpělivě očekávaná komedie od jednoho z nejpopulárnějších českých režisérů je konečně tady. Je to krásný dětský film, jako byli například legendární Chobotnice z druhého patra. Přitom se ale Strašidla nebojí ani ostrých narážek. Aby také ne, když chcete přinutit strašidla pracovat, aby mohli platit nájem, tak to prostě nemůže dopadnout dobře. Na druhou stranu mi se tak můžeme těšit na opravdu mnoho humorných situací.

Exkluzivně a jenom pro vás jsme přichystali českou komedii Strašidla online ke shlédnutí. S námi si jí budete moci přehrát opravdu pohodlně a zdarma. Celá je to jenom záležitost na pár kliknutí myši, kterou jak doufáme určitě využijete. Film šel do českých kin od čtvrtka 18. 8. 2016 a je to první snímek, který se rozhodl Troška natočit po velkém úspěchu své komedie Babovřesky. Strašidla mají jistě nemalou ambici zaujmout a opět vyprodat česká kina. A my vám můžeme ve vší serióznosti slíbit, že to rozhodně bude stát za to.

Nová česká komedie Strašidla online ke shlédnutí.

Film Strašidla jsme pro vás nahráli v perfektní kvalitě. Dokonce se jedná o HD rozlišení s perfektním zvukem. Po audiovizuální stránce vás tak nepochybně čeká skvělý filmový zážitek. To zde si užijete i příběh filmu je už na vás. I když úspěchy Zdeňka Trošky mluví za své. Podobné rodinné filmy navíc v poslední době celkem chybí. Je tak jenom dobře, že jsme se konečně dočkali oživení žánru, který má jinak u nás hlubokou tradici. Strašidla však rozhodně nejsou jenom dětskou pohádkou. Je to komedie ze současnosti se skvělým hereckým obsazením. Mnohdy také celkem ostře naráží na problémy dnešní doby.

Pohádková komedie režiséra Zdeňka Trošky.

Nyní si ale pojďme rozebrat blíže samotný film a okolnosti jeho vzniku. Začne samozřejmě od tvůrců. Jméno režiséra – Zdeňka Trošku netřeba představovat. Bezesporu má řadu fanoušků, ale zajisté jsou řady jeho odpůrců minimálně stejně široké. Zatímco filmová pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci bude obecně vnímána vcelku pozitivně, jsou jeho další filmy jako Z pekla štěstí, Kameňák a nebo Babovřesky značně kontroverzní a co si budeme nalhávat, z uměleckého hlediska jsou stejně méně přínosné, jako z hlediska myšlenkového. Na druhou stranu přináší porci lidové zábavy, u které se člověk může pořádně zasmát, aniž by u toho musel příliš přemýšlet.

Mohla by strašidla normálně pracovat?

Jako kameramana si Troška zvolil Martina Dubu, za kterým stojí snímky jako Báječná léta pod psa, Císař a tambor, Kouř, Amerika, Líbáš jako Bůh, ale natáčel také Českou sodu. Hudbu k pohádce složil Miloš Krkoška, stálý Troškův spolupracovník (Doktor od jezera hrochů, Kameňák).

Ve filmu si zahrají Bronislav Kotiš (Zdivočelá země, Přítelkyně z domu smutku), Tereza Kostková (Soukromé pasti, Líbáš jako ďábel), Jiří Dvořák (Atentát, Anděl Páně 2), Vladimír Polívka (Řachanda, Zločin v Polné), Carmen Mayerová (Bastardi, Cesty domů), Tereza Bebarová (Doktor od jezera hrochů, Babovřesky 3), Aleš Háma (Dešťová víla, Operace Silver A), Matěj Hádek (Kobry a užovky, Cirkus Bukowsky), Karel Dobrý (Lída Baarová, Dítě číslo 44), Anna Polívková (Účastníci zájezdu, Dědictví aneb Kurva se neříká), Petr Nárožný, Václav Postránecký, Nelly Řehořová, Petr Čtvrtníček, Jana Bernášková a další. Zkrátka jenom ti nejlepší a nejznámější čeští herci, kteří svému povolání opravdu dobře rozumí. Další informace nejenom o hereckém obsazení hledejte na CSFD.cz. Ve filmové databázi jsou rovněž recenze filmu od samotných diváků.

A jaký příběh si pro nás protentokrát Zdeněk Troška přichystal? V poklidné staré vilce na okraji města žije rodina hejkala Huga. Hugo žije svůj klidný strašidelný život spolu se svou paní Patricií a její matinkou Žofií, o dušičky se stará Bubla, totiž místní vodník, své svůdné tanečky si za noci tančívá víla Jitřenka. Poklidnou kouzelnou atmosféru změní vpád pana Patočky, úředníka, který má na obecním úřadě na starosti správu a evidenci budov. Ten zjistí, že za dům na okraji města už řadu let nikdo neplatí nájem. Navíc nikdo v domě nechce bydlet, především proto, že tu straší. Lejstra celkově vůbec nesedí, protože oficiálně neobývaný dům obývá jakási šílená rodina. Verdikt je nemilosrdný, buď obyvatelé domu zaplatí nájem, a nebo se musí vystěhovat. Tady nastává zásadní problém, protože i kdyby Hugo zaplatit chtěl, nemá čím, protože za hejkání jaksi nedostává žádnou mzdu. Paní Patricie sice míchá lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou krásku, ale peníze vyčarovat neumí. Co teď?

Film je plný zábavných momentů.

Ač neradi, budou strašidla muset do práce a Ester a Eleonor, jejich děti, do školy. Život smrtelníků bude pro strašidla mnohem složitější, než by se zdálo. A tak film přinese komickou sérii situací o tom, jak bude vodník pracovat v prádelně, víla se stane primabalerínou a hejkal zazáří v místním divadle. Do toho všeho se objeví city, paní Patricii totiž začne svádět její první dávná láska, upír Ignác z Temešváru?

Nebohá strašidla až doposud neplatila nájem!

Film přinese řadu komických a pro dětského diváka snad i napínavých situací. Možná, že jsem příliš kritickým a předpojatým divákem, ale přílišná černo-bílost filmu je do očí bijící. Úředník je zlý a snaží se všem jen ublížit, domluva není možná a tak je jedinou cestou přelstít ho, hledat kličky a snažit se vylhat. Ostatně někdy to ani nejde. Celé je to pak podhoubím pro opravdu mnoho vtipných a zábavných situací.

Jak se jim povede v pracovním procesu?

Shrnutí filmu Strašidla

Strašidla jsou hezkou komedií, se silným pohádkovým prvkem. Pokud znáte Zdeňka Trošku a jeho styl, tak pro vás tento film rozhodně nebude překvapením. Rukupis autora je jasně znát na celém vyprávění i jeho duchu. To určitě není na škodu, protože Troška má bohaté zkušenosti s natáčením pohádek i komedií. Tady to celé jenom prostě spojuje. Strašidla tedy nepřináší nic nového a jsou vlastně takovou sázkou na jistotu. Troškův jednoduchý humor s narážkami na politiku nebo společenské jevy je vám jistě velmi dobře znám. Celkově se nám film velmi líbil a považujeme ho za zdařilí. Navíc je vhodný i pro děti, takže slibuje zábavu pro celou rodinu. Ostatně co jiného od pohádkového příběhu se Strašidly vlastně čekat.

Tento článek byl zařazen do rubriky Komedie. Uložte si odkaz.